Ukraina granica otwarta

Od dnia 01.04.2021 r. granica Polsko-Ukraińska jest otwarta, ale trzeba odbywać kwarantannę po stronie ukraińskiej lub podać się testowi PCR po stronie ukraińskiej i to nas zwalnia z kwarantanny na Ukrainie.

Ponadto powrót do Polski również jest obwarowany odbyciem kwarantanny po powrocie lub poddaniu się testowi  i to nas zwalnia z izolacji pod warunkiem że wynik jest ujemny.

Na dzień dzisiejszy t.j. 18-04-2021 Bukovel pracuje, a więc jak by miał ktoś ochotę i silną wolę to można się tam wybrać i trochę poszaleć na stokach.

Mam nadzieję, że to się nie zmieni! 😉

Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoŚwiatowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Uprzejmie informujemy, że obecnie w świetle ukraińskich przepisów (na mocy uchwały Rady Ministrów Ukrainy nr 641 z dn. 22 lipca 2020 r. z póżn. zm.) osoby, które przekraczają granicę państwową Ukrainy z kraju o podwyższonym stopniu ryzyka COVID-19 (kraj z „czerwonej” listy) oraz osoby, które przeciągu 14 dni od momentu przekroczenia ukraińskiej granicy były na terytorium takiego kraju podlegają 14-dniowej kwarantannie.

Aktualną listę krajów o podwyższonym ryzyku COVID-19 znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov – wersja w j. ukraińskim;

https://en.moz.gov.ua/ – wersja w j. angielskim.

Start typing and press Enter to search