Włochy – Solda 27 kwiecień – 4 maj Solda 2019

Solda (Sulden) am Ortler

Wraz z szkołą Activ-Sport serdecznie zapraszamy na zakończenie sezonu we Włoszech!

Solda to mało znany ośrodek we Włoszech, w którym w maju śniegu na pewno nie zabraknie.

Nie tylko śnieg, ale także tyrolsko-śródziemnomorska kuchnia oraz wyśmienite wina. Solda-Sulden to jeden z najbardziej znanych i największych kurortów sportowych w regionie Ortles w Tyrolu południowym we Włoszech. W sezonie zimowym to 41 km tras zjazdowych, a stacja Solda położna jest na wysokości 1900 m n.p.m. Narciarze i snowboardziści mogą wjechać jednak wyciągiem na szczyt Schontauf – na wysokość 3250 m n.p.m. Najdłuższa trasa ma aż 12 km długości, w dodatku jest oświetlona! Sezon trwa tu do końca wiosny, ale później uprawiać białe szaleństwo można na lodowcu Gaisterspitze (3465 m n.p.m.), który należy do innego pobliskiego regionu narciarsko snowboardowego Passo Stelvio, gdzie narciarze i snowboardziści do swojej dyspozycji mają około 20 km tras i 11 wyciągów.

Solda-Sulden jest jedną z najbardziej wybitnych stacji narciarskich w Południowym Tyrolu. W jej skład wchodzą nowoczesne wyciągi i tereny narciarskie sięgające ponad 3000 m n.p.m. Dzięki niesamowitemu położeniu w Alpach Retyckich oraz niepowtarzalnemu mikroklimatowi ten region może cieszyć się gwarancją śniegu oraz dobrej zabawy od listopada do początku maja. Ponadto Solda-Sulden to najnowocześniejsza infrastruktura oraz bardzo długi sezon na uprawianie sportów zimowych.

W Soldzie znajduje się jedno z pięciu górskich muzeów założonych z inicjatywy himalaisty Reinholda Messnera. Każde z muzeów poświęcone jest innej tematyce – to w Soldzie poświęcone jest lodowcom. W miasteczku znajduje się wiele restauracji, między innymi restauracja wspomnianego już Messnera, gdzie można spróbować mięsa z jaków, a także wiele kawiarenek, pubów i barów.

W tym terminie podczas wyjazdu będzie możliwość skorzystania z szkolenia sportowego z trenerami Polski oraz Ukrainy. Codzienna jazda na tyczkach, wideoanaliza oraz podstawy serwisowania nart – wszyscy to na tym wyjeździe!

Posiadamy dwie opcje zakwaterowania:

1) Hotel Paradies Pure Mountain Resort ****

Nocleg wraz z wyżywieniem. Bogate śniadanie w formie stołu szwedzkie, od świeżo wyciskanych soków, po przez różne rodzaje miodów, kończąc na włoskie szynce parmeńskiej…oraz obiadokolacje z daniami do wyboru.

Dwuosobowy pokój —  700 EUR

Jednoosobowy pokój —  840 EUR

  • 0 to 3, — 13 EUR
  • 4 to 9, -45%
  • 10 to 15, -35%
  • 16 to 18, -20%

2) Apartamenty LENA

220 euro / osoba – sypialnie 2 osobowe, z salonem i aneksem kuchennym

3) Karnet:

Dorosły — 197,00 EUR

Junior (2001-2003)  177,50 EUR

Kinder (2003-2012) — 108,00 EUR

Child (2012-)- free

4) Szkolenie:

180 euro – szkolenie obejmuję cały dzień (przerwa około godz. 12) oraz wieczorną videoanalize i seminarium

Start typing and press Enter to search