Najczęściej zadawane pytania – wyjazd na Ukrainę

Bardzo często pojawiają się te same pytania, dlatego spróbujemy parę kwestii wyjaśnić 🙂

  1. Czy muszę posiadać paszport? Czy wystarczy dowód osobisty?  Tak, posiadanie ważnego paszportu jest obowiązkowe. Dowód osobisty nie upoważnia do przekroczenia graniczy polsko- ukraińskiej.
  2. Ile zazwyczaj się czeka na wyrobienie paszportu? Maksymalnie miesiąc, czasem udaje się go zrobić nawet w 2 tygodnie, ale lepiej nie czekać na ostatnią chwilę.
  3.  Czy w Bukovelu kradną sprzęt narciarskich? Przy każdej restauracji znajdują się kamery. Podczas tylu lat nie zdarzył nam się wypadek, aby komuś ukradziono sprzęt. Zdarzyło się, że ktoś zabrał np. nie swoje narty z autobusu, ale nie było to celowe, i sprawa została wyjaśniona.
  4. Czy można wypożyczyć sprzęt w Bukovelu? Czy lepiej zabrać swój? Oczywiście najlepiej mieć swój sprzęt, jeżeli jednak chcecie wypożyczać proponuję to zrobić przy naszym pensjonacie. Mamy tam zaprzyjaźnioną wypożyczalnie. W dniu przyjazdu po obiadokolacji idziemy wypożyczyć sprzęt, w tym czasie ktoś z naszej ekipy jest w wypożyczalni i pomaga w doborze sprzętu, zarówno narciarskiego, jak i snowboardowego.
  5. Ile będziemy stać na granicy? Jest to niestety wielka niewiadoma, czas minimalny to zazwyczaj 1 h 40 min, a najdłużej staliśmy 5 h… Ale musimy przyznać, że z roku, na roku coraz sprawniej przebiega przejście przez granicę.
  6. Ile osobowe są pokoje? Większość pokoi jest 2 osobowych, w każdym znajduje się łazienka. 3 lub 4 osobowe pokoje proponujemy rodzinom z dziećmi.
  7. Czy są pokoje jednoosobowe? Pokój jednoosobowy jest za dopłatą 200 zł/pobyt.

Start typing and press Enter to search